لودکا به چه معنا است؟

واژه ی لودکا (لوتکا هم تلفظ می شود) از زبان روسی گرفته شده است و به معنای قایق می باشد.

ما در لودکا به کسب و کارهای کوچک و متوسط کمک می کنیم تا برای صادرات کم هزینه و سریع (خصوصا به بازار روسیه) آمادگی کسب کنند.

لودکا (قایق) - صادرات چریکی به روسیه

ارزش های لودکا:

تخصص

سرعت

خوش قولی

داستان لودکا

 • همه چیز از یک شیشه خیارشور شروع شد! 🥒

  در یک روز گرم تابستانی سال 1401 به همراه همسرم مشغول صرف نهار بودیم که عبارتی به زبان روسی روی برچسب شیشه ی خیار شور توجهم را جلب کرد. وقتی موضوع را با همسرم ( که یکی از خوشنام ترین مدرسان و مترجم های زبان روسی هستند) در میان گذاشتم با خنده ی ممتد ایشان مواجه شدم و وقتی دلیل را جویا شدم در جواب گفتند که واژه ی огурец روی شیشه نوشته شده به این معنی ست که یک عدد خیارشور در شیشه قرار دارد و این در حالیست که ظرف خیارشور حاوی چندین خیار می باشد.

 • سر نخ را دنبال کردیم!

  مشاهده بیشتر

  به دلیل اینکه برند مذکور از برندهای بزرگ و مطرح بود و چنین اشتباه فاحشی به دور از ذهن بود، بر آن شدیم یک بررسی اجمالی روی میزان صادرات ایران به کشور روسیه انجام دهیم. علیرغم اینکه ایران از کشورهای دوست روسیه به حساب می آید و دارای تعرفه ترجیحی با روسیه است اما تقریبا سهمی در بازار روسیه ندارد.

 • و به این ترتیب لودکا متولد شد!

  مشاهده بیشتر

  این بررسی موجب شد تصمیم بگیریم از ادغام سال ها تجربیات خودمان در زمینه ی بازرگانی بین الملل و زبان روسی  بستری فراهم کنیم که شرکت های تولید کننده یا شرکت های بازرگانی دانش کافی در خصوص صادرات کم هزینه به روسیه را کسب کنند.

امین شهریاری
امین شهریاری
رضوان صیامی مدرس و مترجم زبان روسی
رضوان صیامی

لطفا هرگونه پیشنهاد خود را از طریق فرم زیر با ما در میان بگذارید. ما می‌دانیم که همواره در راه پیش رو، به کمک و نظرات دیگران نیاز داریم و هیچ‌گاه تمامی ایده‌های خوب به ذهن ما نمی‌رسد.
برخی ایده‌های کنونی وب‌سایت لودکا، نتیجه اعمال نظرات بازدیدکنندگان بوده است.